Kontakt

MIDLANDS KONTOR

Kontakta oss

Vi vill mer än gärna höra från dig. Har du något problem, fråga eller synpunkt är du varmt välkommen att höra av dig till oss. Hör då av dig till kontoret eller till någon av oss som jobbar på Midland. Har du fått stopp och har ett mervärde där vägassistans ingår, använd numret under assistans – bärgning



info@midland.se


031-725 34 00


MIDLAND OCH ASSISTANCEKÅREN

Vägassistans

Har du ett fordon som servas med Midland olja kan Midlands partner Assistancekåren hjälpa dig med bärgning eller hjälp-på-plats.


Sverige

Europa




Midlands team

Vi är ett gäng glada och engagerade personer. Hör gärna av dig till oss!

Jonas Udd

DAGLIG LEDARE & SÄLJARE NORRA NORRLAND

jonas.udd@midland.se

031 – 725 34 01

Bo Andersson

PRODUKTTEKNIKER

bo.andersson@midland.se

031 – 725 34 05

Monica Johansson

SUPPORT & ADMINISTRATION

monica.johansson@midland.se

031 – 725 34 03

Cecilia Flatt

CUSTOMER SUCCESS

cecilia.flatt@midland.se

031 – 725 34 08

Matts Englund

SÄLJARE MELLANSVERIGE &

SÖDRA NORRLAND

matts.englund@midland.se

031 – 725 34 04

Rickard Henriksson

SÄLJARE VÄST-ÖST-SYD

rickard.henriksson@midland.se

031 – 725 34 06

Johan Hultén

INNESÄLJARE MELLANSVERIGE & SÖDRA NORRLAND

johan.hulten@midman.se

031 – 725 34 09

Jesper Nielsen

INNESÄLJARE VÄST-ÖST-SYD

jesper.nielsen@midman.se

031 – 725 34 10

Marie Martinsson

EKONOMIANSVARIG

marie.martinsson@midland.se

031 – 725 34 06

Tomas Brack

STYRELSEORDFÖRANDE

thbrack@oelbrack.ch

+41-62 889 1032

Fredi Brack

PRODUKTUTVECKLARE

fbrack@oelbrack.ch

+41-62 889 1030


UTVECKLAS TILSAMMANS MED OSS

Jobba på Midland

Vi är en liten organisation med entreprenörer och utvecklare som arbetar engagerat. Det låter kanske ambitiöst men vi menar att vi både leder och fortsatt ska leda utvecklingen inom vår bransch när det gäller garanti och miljö. Vi är alltid intresserade av nya talanger, läs gärna mer om hur det är och jobba på Midland och om vi har några lediga tjänster för tillfället.